Ekologicznie na rowerze Trzecia edycja Posnania Bike Parade już w czerwcu

16.05.2017

Go Green to motyw przewodni trzeciej edycji Posnania Bike Parade. Uczestnicy przejadą wspólnie na polanę nad Wartą na Ratajach, gdzie odbędzie się finałowy koncert Sarsy i rodzinny piknik. Impreza rozpocznie się w niedzielę 11 czerwca na Alei Komedy, przed wejściem do Posnanii.

Posnania Bike Parade to wielkie, kolorowe święto wszystkich rowerzystów, dla których rower jest wyrazem stylu życia. Już trzeci rok z rzędu barwna parada przejedzie ulicami Poznania i zakończy się piknikiem na polanie nad Wartą na poznańskich Ratajach. Na pierwsze 1 000 osób, które zarejestrują się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, czekają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Posnanię.

Go Green!

Na starcie imprezy organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: rowerowe miasteczko dla dzieci, dekorowanie rowerów czy ekologiczny poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wydawanie pakietów startowych rozpocznie się o godzinie 11, tak by przed 12 wszyscy rowerzyści wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie ruszyli w stronę mety. Imprezę poprowadzi najbardziej rozpoznawalny prezenter radiowy – Jankes. – Zachęcamy wszystkich rowerzystów do wystylizowania się w zielone i ekologiczne motywy, udekorowania swoich rowerów i przybycia na start imprezy – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu. – Pragniemy, by barwny korowód przykuł uwagę wszystkich mieszkańców miasta i całej Polski – dodaje.

 

Miejska trasa

Tegoroczna trasa przejazdu wiedzie przez centrum miasta. Spod Posnanii uczestnicy przejadą ulicą Jana Pawła II w stronę ronda Śródka, następnie ulicami Estkowskiego, Solną, alejami Niepodległości, aż do Królowej Jadwigi, a dalej na polanę nad Wartą przy Przystani Posnania. Na mecie na uczestników imprezy będą czekać kolejne atrakcje: znakowanie rowerów, koncert Sarsy oraz strefa chillout’u.

 

Posnania dla rowerzystów

Posnania jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla rowerzystów w mieście. Wokół obiektu powstało ponad 6 km ścieżek rowerowych, a wszyscy miłośnicy jednośladów mogą korzystać z parkingów rowerowych, szatni oraz dwóch samoobsługowych punktów serwisowych.

 

Przygotuj rower do sezonu

Już od 20 maja, w cztery kolejne soboty, rowerzyści będą mogli korzystać z bezpłatnych serwisów rowerowych, które będą zorganizowane przy wejściu głównym od strony ulicy Kórnickiej i przy wejściu od ronda Rataje. – Chcemy zachęcić wszystkich do przygotowania swoich rowerów do Parady, dlatego razem z Intersportem zorganizowaliśmy darmowe przeglądy rowerowe – mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii. – Dodatkowo w wakacje zapraszamy mieszkańców miasta na wspólne tematyczne wycieczki rowerowe, dzięki którym będziemy mogli poznać nasze miasto z zupełnie innej strony – dodaje.

Więcej informacji o Posnania Bike Parade oraz serwisach rowerowych można znaleźć na stronie www.posnania.eu.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński
Rzecznik Prasowy
Posnania
#all about lifestyle
email: filip.gruszczynski@v5group.pl
tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

 

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

 

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

 

Posnania została nagrodzona w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Ostatnią nagrodą jest tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year przyznany przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016.