Do kogo skierowana jest Posnania Bike Parade?

Posnania Bike Parade jest imprezą rodzinną o charakterze rekreacyjno-turystycznym skierowaną do wszystkich, a zwłaszcza mieszkańców Poznania i okolic, którzy lubią tę formę rekreacji, oddają się rowerowej pasji lub korzystają z roweru jako sposobu poruszania się po mieście.

Jak przebiega trasa Posnania Bike Parade?

Dystans Posnania Bike Parade wynosi ok. 8,5 km. Jej start wyznaczony został na Alei Komedy, a meta na polanie nad Wartą przy Osiedlu Piastowskim. Trasa będzie przebiegać ulicami: Jana Pawła II, Estkowskiego, Małe Garbary, Armii Poznań, Aleje Niepodległości, Królowej Jadwigi, następnie przejazd w rejon strefy startu - pod Posnanię i zakończenie przejazdu.

W jakich godzinach będą zamknięte ulice Poznania w dniu Posnania Bike Parade?

Trasa Posnania Bike Parade przebiegać będzie ulicami: Jana Pawła II, Estkowskiego, Małe Garbary, Armii Poznań, Aleje Niepodległości, Królowej Jadwigi. Uczestnicy Parady będą przemieszczać się pod eskortą Policji i służb miejskich, które czasowo będą blokować skrzyżowania na trasie przejazdu. Parada wyruszy z Alei Komedy godzinie 12, a przyjazd ostatniego uczestnika przewidujemy na godzinę 13. Gorąco zachęcamy kierowców, aby tego dnia przesiedli się na rowery, udekorowali je i wzięli udział w Posnania Bike Parade dla relaksu i zabawy.

Czy muszę być profesjonalnym sportowcem, żeby wziąć udział w Posnania Bike Parade?

Aby wziąć udział w Posnania Bike Parade wystarczy chęć, podstawowa umiejętność jazdy na rowerze oraz doskonały humor. Absolutnie nie trzeba być profesjonalnym kolarzem.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe dla uczestników Parady?

W Posnania Bike Parade nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie; osoby poniżej 16 roku tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych na ich wyłączną odpowiedzialność oraz osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia wyłącznie za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych. Wcześniej jednak należy zarejestrować swój udział na stronie www.posnaniabikeparade.pl. Pierwszych 1000 zarejestrowanych osób otrzyma atrakcyjne Pakiety Startowe.

Jak mogę zarejestrować swój udział w Posnania Bike Parade?

Rejestracja odbywa online na stronie www.posnaniabikeparade.pl. Dodatkowo, zarejestrować się też będzie można w dniu wydarzenia w punkcie informacyjnym na starcie Posnania Bike Parade, na Alei Komedy.

Czy od uczestników Posnania Bike Parade pobierane są opłaty?

Za pakiet startowy (m.in. świecąca w ciemnościach koszulka, specjalny worek i dodatkowe oświetlenie) pobierana jest symboliczna opłata 10 pln za uczestnika - opłata pobierana jest systemem płatności tpay przez stronę www.posnaniabikeparade.pl

Czy będzie można zarejestrować się w dniu Posnania Bike Parade?

Tak. Na starcie Posnania Bike Parade na Alei Komedy, umieszczone zostaną specjalne namioty, w których zarejestrowane wcześniej osoby będą mogły odebrać “Pakiet Startowy”, a osoby niezapisane dokonać rejestracji.

Gdzie znajdę punkt startowy, w którym mogę odebrać „Pakiet startowy”?

Punkt startowy Posnania Bike Parade znajdować się będzie na Alei Komedy, przed wejściem do Posnanii, od strony ronda Rataje. Tam też umieszczone zostaną specjalne namioty, w których zarejestrowane wcześniej osoby będą mogły odebrać Pakiet Startowy, a także zostaną przeprowadzone animacje dla uczestników.

Co zawiera Pakiet Startowy?

w skład pakietu wchodzić będzie m.in: wyjątkowa torba z logo Posnanii, odblaskowa koszulka, woda, coś na ząb, dodatkowe oświetlenie

Czy ktoś inny może odebrać za mnie Pakiet Startowy?

Nie, Pakiet Startowy może odebrać tylko zarejestrowany uczestnik. Wyjątkiem są pakiety dla dzieci, które mogą być odebrane przez ich rodziców lub opiekunów.

Jakie dokumenty są wymagane podczas rejestracji?

Podczas rejestracji uczestnik zostanie zapytany o imię, nazwisko oraz datę urodzenia, a także o kontakt mailowy oraz / lub telefoniczny. Do odbioru Pakietu Startowego, na starcie Parady potrzebny będzie dokument, który pozwoli na weryfikację tożsamości uczestnika.

Czy wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wysiłku fizycznego?

Aby wziąć udział w Posnania Bike Parade wystarczy zarejestrować swój udział na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na starcie w dniu Parady. Podczas rejestracji nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie. Trasa Parady liczy 8,5 km, a jej spacerowe tempo będzie odpowiednie do możliwości wszystkich jej uczestników. Oczywiście, w przypadku osób, które mają jakiekolwiek problemy zdrowotne, należy skonsultować swój udział w Posnania Bike Parade z lekarzem.

Jak mam się ubrać na Posnania Bike Parade?

Przede wszystkim wygodnie. Liczymy jednak na to, że Posnania Bike Parade będzie kolorowym świętem roweru, otwierającym sezon letni w Poznaniu. Motywem przewodnim imprezy jest świecenie także w ciemnościach, zachęcamy więc do wyposażenia się w dodatkowe odblaskowe gadżety które towarzyszyć będą Wam w trakcie przejazdu.

Czy w pikniku mogą wziąć udział tylko uczestnicy Posnania Bike Parade?

Piknik jest imprezą otwartą i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w Paradzie.

Czy Posnania Bike Parade ma limit czasowy?

Posnania Bike Parade rozpoczyna się piknikiem rodzinnym już od godziny 17, sam przejazd którego start i meta jest pod Posnanią ruszy o godzinie 21:30

Czy startujący w Posnania Bike Parade są ubezpieczeni?

Każdy zarejestrowany uczestnik Posnania Bike Parade jest ubezpieczony przez Organizatora Parady od następstw nieszczęśliwych wypadków tzw. NNW oraz OC.

Czy w ramach Posnania Bike Parade przewidziany jest udział rolkarzy i wózkarzy?

W Posnania Bike Parade udział mogą wziąć wyłącznie rowerzyści.

Kto jest organizatorem Posnania Bike Parade?

Organizatorem Posnania Bike Parade jest Q&A Communications sp.z.o.o

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie, napisz: pytanie@posnaniabikeparade.pl